Jindřich Kravařík

Jindřich Kravařík - Lektor Deccart

Jindřich Kravařík – Lektor Deccart

Absolvent Zvukové tvorby na HAMU a inženýrského studia digitálního zpracování signálů na FEL ČVUT. Rok strávil v Helsinkách studiem na Sibeliově Akademii. Byl také předsedou České studentské sekce AES a zúčastnil se několika evropských sjezdů této organizace (2x v Londýně a jednou v Římě), včetně prezentací a tutoriálů přímo od autorů této normy ze skupiny P-Loud. Na hlasitost a EBU R128 se zaměřil i v teoretické části svojí absolventské práce na HAMU.

Asi 6 let se plně věnuje práci zvukaře a tvůrce hudby na volné noze. Má za sebou 5 let práce v dabingu převážně na Barrandově a v současné době se věnuje převážně postprodukci a tvorbě hudby pro video (v rámci MERGE studia a Massive Helsinki), sound designu a natáčení komerčních hlasových nahrávek (v rámci SYPE Studios) a příležitostně živému zvuku (v divadle Archa).

Píše do časopisu PiXEL a to jak recenze, tak odborně-populární články. V rámci studentské sekce AES realizoval několik workshopů zaměřených na základní seznámení s ProTools a odlišnosti od jiných DAW.

Používá hlavně Cubase a ProTools. Cubase je pro něj hlavním systémem pro jakoukoli kreativní a post-produkční práci. U ProTools strávil mnoho času v rámci dabingu i dalších projektů týkajících se nahrávání, kde je preferuje, stejně jako pro náročnější střih.

Z pluginů a dalšího software má dlouhodobé zkušenosti s těmito výrobci: UAD, Sonnox, Waves, iZotope (RX a Ozone), Native Instruments a Arturia. Dále měřící software pro EBU R128, který vybíral a měřící metodu a přístup k mixu zaváděl v dabingových studiích Barrandov Studios.