Václav Vlachý
Václav Vlachý se řadí k předním odborníkům v oboru zvukové techniky – patří k vyhledávaným zvukovým mistrům, se kterými spolupracují tělesa napříč celým hudebním spektrem. Velký podíl jeho zájmu tvoří publikování odborných studií, knih a přednášková činnost.
Je také autorem mnoha, především z kategorie tzv. malých hudebních žánrů. Přes dvě desítky jeho skladeb byly natočeny v Českém rozhlase a některé byly vydány i na hudebních nosičích.
Pod záštitou Českého rozhlasu inicioval a vedl „Praktické kurzy zvukové techniky“, kterými prošlo mnoho účastníků, mnozí z absolventů dnes zastávají významné profesní pozice v různých mediálních institucích.
Během své téměř čtyřicetileté praxe získal bohaté zkušenosti ve většině hudebních žánrů, od rockové a folkové produkce až po jazzové, swingové a dechové orchestry či pěvecké sbory a klasickou hudbu.
Souběžně s činností v nahrávacím studiu se věnuje vedení různých audioseminářů a přednášek. Obzor zkušeností si rozšiřuje i spoluprací s obchodními firmami a prodejci studiové techniky, a to nejen při zvukových testech či odborných seminářích, přednáškách a workshopech, ale také na překladech či při sestavování katalogů produktů vybraných firem.
Od počátku své praxe v nahrávacím studiu se zabývá širokým spektrem témat z oboru zvukové techniky – od mikrofonní a monitorovací techniky až po digitální audiosystémy pro zpracování zvuku.
Spolupracuje s časopisem Muzikus, kde pravidelně vycházejí jeho články a studie i celé tematické seriály. Komplexním souborem jeho působení v oboru studiové audiotechniky se stala kniha s názvem „Praxe zvukové techniky“ (Muzikus, 1995), která krátce po vydání zaujala pozici jednoho ze základních pilířů literatury oboru zvukové režie.
Jak hodnotí kurzy návštevníci?
Josef Chán
"Kakaxa je opravdu "borec", velký praktik, hudební nadšenec - profesionál plný energie, má skutečné pedagogické schopnosti a umí věci vysvětlit. Jeho interaktivní přístup je opravdu požehnáním. Myslím, že všechny mrzelo, že už byl konec, neboť téma masteringu je věc živá, potřebná a zaujme i "tvrdého" profíka, neboť zlepšovat úroveň vědomostí o masteringu v CZ je opravdu nutná, já to tak cítím a to nejsem 'profesionál z oboru'. Jsem rád, že tomu věnujete pozornost."