Načítání akcí

« všechny akce

  • Tato akce již proběhla.

První nahrávka | Vladimír Klega | Ostrava

30. 11. 2017 | 14.00 - 18.00

| 1390 Kč

Obsah workshopu:

Koupit vstupenky na tento kurz

Pořídili jste si novou zvukovou kartu a chcete si poprvé nahrát svou kytaru, zpěv, vlastní podcast nebo kapelu, a nevíte přesně jak na to.

Chcete se blíže seznámit se základními pojmy, vědět jak vybrat a zapojit poslechové monitory, který kabel použít pro kytary a který pro mikrofon, jaké jsou druhy mikrofonů, jak a proč řešit základní akustiku v místnosti, kde nahráváme a posloucháme, jak zvuk dostat do počítače a hlavně jak potom v počítači udělat z nahrávky hotový produkt?

Pokud jsou vaše otázky shodné nebo podobné, pak je tento začátečnický kurz určen pro vás. Seznámíme se se základy nastavení a optimalizace počítače a následné připojení zvukové karty a instalací a aktivací programu Studio One Artist, přiloženého k výrobkům PreSonus. Objasníme význam dalších částí zvukového řetězce, tedy mikrofonů a poslechových monitorů a způsobů jejich zapojení. Zjistíme, jaké jsou základní typy mikrofonů a k čemu se který mikrofon lépe hodí, popíšeme si způsobu jejich připojení ke zvukové kartě a nastavení v programu Studio One. Vysvětlíme nač je v rohu basové past a proč je akustika místnosti důležitá. Seznámíme se se základy práce v programu Studio One, tedy jak vytvořit stopy, jak nahrát kytaru a mikrofon, jak produkt dále zpracovat a jak z počítače dostat finální produkt ve formátu mp3 pro další poslech.

 

Přesné místo konání:

Studio Jakubka – Jakubská 39, 710 00 Slezská Ostrava

 

Předpoklady:

Předpokladem je zájem o zvukovou tvorbu, základní znalosti práce s počítačem a přístup k programu Studio One nebo jinému programu na záznam a zpracování zvuku.

 

Lektor: Vladimír Klega

Vladimír Klega

Provozuje nahrávací studio Jakubka a sdílenou zkušebnu v Ostravě. Pracuje s lokálními hudebníky a převážně nahrává rock a pop hudbu. Provozuje vzdělávací videokanál na YouTube se zaměřením na audio techniku, kytary a práci v DAW Studio One. Absolvent technické vysoké školy a vystudoval střední školu se zaměřením na slaboproud. Má bohaté zkušenosti se vzděláváním, vedl v průběhu dvaceti let řadu kurzů, je certfikovaný coach…. >>>

Vstupenky

Kupte si vstupenku na tento kurz jednoduše. Využijte online platbu kartou na eshopu společnosti DISK.

kKoupit vstupenky na tento kurz.

 

t Graphics, označit tažením myší požadovanou oblast partitury, pak Ctrl+C a v jiném grafickém programu Ctrl+V.

Podrobnosti

Datum:
30. 11. 2017
Čas:
14.00 - 18.00
Cena:
1390 Kč

Pořadatel

Deccart
Telefon:
+420 608 666 340
Email:

Místo konání

Studio Jakubka
Jakubská 39, Slezská Ostrava, 710 00 Česká republika
+ Mapa Google
Webová stránka:
http://www.studiojakubka.cz/